Aparaty słuchowe - Dla dzieci

Wyszukaj

Sortowanie

Filtry

Model aparatu słuchowego
Rodzaj urządzenia
Rodzaje akcesoriów
Producent
Cena
-
Rodzaj zasilania
Ilość kanałów dopasowania
Łączność z aplikacją w telefonie
Tłumacz języków
Generator szumów usznych
Głęboki niedosłuch
Power Bank
Nowości
Promocje
Zestawy
Dla dzieci
Znaczny ubytek słuchu

Aparaty słuchowe Signia

Aparaty słuchowe Signia występują pod tą marką od 2015 roku. Właśnie w 2015 roku, firma Simens zdecydowała się na zaprzestanie produkcji i sprzedaż praw do marki aparatów słuchowych Siemens do firmy Sivantos Group.

Historia marki aparatów słuchowych Siemens, poprzednika marki Signia

Początki produkcji aparatów słuchowych Siemens rozpoczęły się latem 1911 roku. Namacalną potrzebą wyprodukowania aparatu słuchowego były poważne problemy ze słuchem Carl’a Kloenne’a ówczesnego dyrektora Deutsche Banku. Zwrócił się on z prośbą o pomoc do swojego przyjaciela Profesora Augusta Rapsa ówczesnego dyrektor firmy produkującej telefony stacjonarne w firmie Wernerwerk.


Profesor August Raps wraz ze swoim asystentem Louisem Weberem wyprodukowali prototyp
pierwszego aparatu słuchowego Siemens, który w krótkim czasie wszedł do masowej produkcji
rewolucjonizując rynek aparatów słuchowych w Niemczech.

Sivantos group (WS Audiology) – właściciel marki Signia

Jako spadkobierca działalności firmy Siemens, firma Sivantos group powstała w 2015 roku i całkiem
niedawno została połączona z firmą Widex tworząc współną korporację pod nazwą WS Audiology.

 

Firma oferuje aparaty słuchowe pod markami: Signia, Audio Service, Rexton oraz A&M. akcesoriami
do aparatów słuchowych.

 

Obecnie firma zatrudnia ok. 6 tys. pracowników w ponad 25 krajach.

Co wyróżnia aparaty słuchowe Signia

Unikatowa dla marki Signia platforma Augmented Xperience. Platforma ta wykorzystuje autorską
technologię Augmented Focus™ z funkcjami takimi Auto EchoShield (redukcja pogłosu), Own Voice
Processing 2.0 (bardziej naturalna barwa własnego głosu i minimalizacja efektu okluzji). Opisane
wyżej funkcje i wiele innych maksymalizują klarowność mowy, szczególnie w trudnym środowisku
akustycznym.

Aparaty słuchowe dla dzieci

Dzieci cierpiące na wady słuchu często mają trudności w nauce, komunikacji i interakcjach społecznych. Często następstwem ubytku słuchu u dzieci jest dysleksja czy dysortografia. Aparaty słuchowe dla dzieci mają za zadanie zniwelować trudności w nauce i pomóc w pełnym i satysfakcjonującym doświadczaniu świata dźwięków.

Aparaty słuchowe dla dzieci posiadają szereg funkcji specjalnie zaprojektowanych, aby sprostać unikalnym potrzebom i wymaganiom najmłodszych pacjentów.

Najważniejsza funkcją jest dedykowana metoda dopasowania „język komunikacji”. Aparat słuchowy dla dziecka automatycznie jest wyposażony w metodę DSL v 5.0 lub inną precyzyjnie dobraną do wieku dziecka i stopnia ubytku słuchu

Dodatkowo aparaty słuchowe dla dzieci są wyposażone:

  • w blokadę komory baterii,
  • paletę dziecięcych kolorów z wzorami (różowy itp.)
  • diodę pokazującą czy aparat jest włączony
  • aplikację na telefon

Aparaty słuchowe dla dzieci są wyposażone w szereg zaawansowanych funkcji częściej wykorzystywanych niż w przypadku osób dorosłych:

  • Program muzyczny – niesamowity program dedykowany do słuchania muzyki. Dźwięk jest po uruchomieniu programu krystalicznie czysty. Program muzyczny (ustawiony w aparatach przez protetyka) obsługiwany z aplikacji na telefon
  • Menedżer szumu wiatru – dzieci są bardziej aktywne i częściej przebywają na otwartym powietrzu. Funkcja chroniąca przed hałasem powodowanym przez wiatr i dotykanie aparatu słuchowego
  • Spatial Sound –łączy kilka zaawansowanych rozwiązań technicznych, aby zapewniać bardziej precyzyjny odbiór przestrzenny, a tym samym pomóc dziecku określać, skąd dochodzi dźwięk. Spatial Sound, wykorzystując energooszczędną i szybką obuuszną komunikację możliwą dzięki Near-Field Magnetic Induction (NFMI), utrzymuje międzyuszne różnice natężenia w czterech pasmach częstotliwości. To pozwala zachować poczucie lokalizacji i kierunku, naturalnie zapewniane przez efekt cienia głowy.
  • funkcję redukcji hałasu, co jest szczególnie przydatne w szkolnych salach lekcyjnych. Technologia potrzebna do tego celu może być zintegrowana w aparat słuchowy dla dziecka.
  • Pętla indukcyjna – w wielu miejscach użyteczności publicznej znajdziemy niebieski znak z literką „T”. Takie rozwiązanie jest coraz częściej montowane w muzeach, szkołach, teatrach, kinach. Pętla indukcyjna i odpowiedni program w aparacie słuchowych umożliwia przesyłanie dźwięku bezpośrednio z nadajnika (źródła dźwięku) do aparatów słuchowych.

Dzieci mają mniejsze uszy niż dorośli, dlatego aparaty słuchowe dla dzieci muszą być dostosowane do ich rozmiaru. Ważne jest również, aby aparaty słuchowe dla dzieci były wygodne i nie powodowały dyskomfortu, ponieważ dzieci nie będą chciały ich nosić, jeśli będą sprawiały im ból lub nieprzyjemność. Istotnym elementem jest również dobór odpowiedniej wkładki usznej dostępnej dla dzieci w szerokiej gamie kolorystycznej.

Ważnym aspektem dotyczącym aparatów słuchowych dla dzieci jest również ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Dzieci są bardzo aktywne i mogą łatwo uszkodzić aparat słuchowy podczas zabawy czy uprawiania sportu. Dlatego aparaty słuchowe dla dzieci są często bardziej odporne na zarysowania, wstrząsy i wilgoć. Aparaty słuchowe posiadają certyfikat IP67 lub IP68.

W przypadku dzieci współpracujących (od ok 5 roku życia) wykonuje się jak w przypadku dorosłych szereg badań subiektywnych:

  • audiometria tonalna,
  • audiometria słowna
  • Krzywa progowa słuchu w funkcji częstotliwości (ang. HTL –hearing threshold level);
  • Poziom komfortowego słyszenia (ang. MCL –most comfortable loudness level) – poziom w funkcji częstotliwości, który określa komfortowy poziom dźwięku;

Poziom niewygody słyszenia (ang. UCL -uncomfortable loudness level) – poziom w funkcji częstotliwości, który określa poziom dźwięku wywołującego wrażenie dyskomfortu lub wręcz bólu;

W przypadku najmłodszych pacjentów pozostają tylko i wyłącznie badania obiektywny (nie wymagające współpracy) takie jak:

  • ABR
  • ASSR
  • Otoemisja
  • Tympanometria (audiometria impedancyjna)

W naszych gabinetach otrzymasz możliwość przetestowania bezprzewodowych urządzeń do wszystkich dostępnych na rynku aparatów słuchowych.

Zasada jest prosta: im wcześniej tym lepiej

  • Niemowlęta i małe dzieci ( 0-3 lat) – Pierwsze lata życia dziecka to okres bardzo szybkiego rozwoju i zdobywania wielu umiejętności. W tym czasie poznają świat, uczą się chodzić oraz mówić, to właśnie w nauce mowy niezbędna jest zdolność dobrego słyszenia. Dzieci słuchając głosu swoich rodziców, zbierają doświadczenie potrzebne do nauki mówienia, oraz budują więź i poczucie bezpieczeństwa.
  • Dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) – Czas przedszkolny to czas kiedy dzieci zawierają pierwsze „przyjaźnie”, relacje z nowo poznanymi rówieśnikami. Jest to bardzo ważny moment, w którym rozwijają się umiejętności społeczne. Ale jest to również czas zabawy oraz przyswajania dużej ilości wiedzy. To moment, w którym dziecko zbiera umiejętności i doświadczenie, potrzebne do przejścia w kolejny etap rozwoju.
  • Dzieci w wieku szkolnym (6+) – Rozpoczęcie nauki w szkole to bardzo ważny etap w życiu dziecka. Pierwsze poważne obowiązki, duża grupa rówieśników. Sprawny zmysł słuchu jest kluczowy dla rozwoju, zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów i zainteresowań. Niewykryty ubytek słuchu na tym etapie będzie miał wpływ na wiele czynności i relacji w wieku szkolnym, ale i na późniejsze etapy życia. Wybierając aparat słuchowy dla dzieci w wieku szkolnym bardzo ważne jest, aby sprawdzić możliwość połączenia go z dodatkowymi urządzeniami bezprzewodowymi i systemami wspomagającymi słyszenie. Dodatkowe akcesoria są szczególnie ważne ponieważ umożliwiają dzieciom słyszenie głosu nauczyciela w hałaśliwej sali lekcyjnej lub podczas zabawy z rówieśnikami.

Bezprzewodowa komunikacja w aparatach słuchowych umożliwia bezproblemowe połączenie urządzeń z nowoczesnymi smartfonami i tabletami, dzięki czemu rodzice mają dostęp do ustawień i kontroli aparatów za pośrednictwem aplikacji.

Dodatkowo istnieje możliwość bezprzewodowego strumieniowania muzyki, filmów, czy połączeń telefonicznych bezpośrednio do aparatów słuchowych.

Systemy wspomagające słyszenie umożliwiają bezpośrednią komunikację z dzieckiem. Taki system jest niezmiernie przydatny podczas nauki w szkole, w której podczas lekcji nadajnik jest ustawiony przy stanowisku nauczyciela a dźwięk bezpośrednio przesyłany do ucha dziecka.

Dofinansowanie do aparatów słuchowych dla osób poniżej 26 roku życia jest dużo wyższe niż dla osób powyżej tej granicy:

  • aparat słuchowy na przewodnictwo powietrzne: refundacja obejmuje kwotę 3.000 PLN na jeden aparat (przysługuje refundacja na dwa aparaty słuchowe), niedosłuch musi przekraczać 30 dB HL, raz na 3 lata – obuusznie.
  • indywidualna wkładka uszna: refundacja obejmuje kwotę 60 PLN, przysługuje w przypadku wymogu jej używania, za każdym razem zgodnie z zaleceniami lekarza
  • system FM wspomagający słyszenie: refundacja obejmuje kwotę 3.850 PLN, przysługuje w przypadku wad słuchu utrudniających zrozumienie mowy, raz na 5 lat

Dowiedz się więcej:

https://www.marmed.pl/uslugi/refundacja/